ONNITTELEMME KEVÄÄN 2017 UUSIA YLIOPPILAITA!

0

Katso tästä seutukuntamme lukioista valmistuneet ylioppilaat:

 

Alajärven lukio:

Alatalo Suvi, Bamberg Victoria, Hattukangas Eerika, Honkola Ruut, Hänninen Elina, Joensuu Josefiina, Joensuu Matilda, Joensuu Veera, Kaartunen Aurora, Ketonen Minttu, Koivunen Emilia, Koskela Wiljami, Lehtonen Julia, Lillstrang Andreas, Luoma-aho Viivi, Mertaniemi Jussi (kaksoistutkinto), Nieminen Aleksi, Peltokangas Anni-Elina, Peltokangas Veera, Peltola Erika, Peltola Valtteri, Pesonen Aleksi, Peura Mikko, Pyhältö Markus, Rajala Tuure, Rintala Oskari, Salmenautio Eetu, Salo Santeri, Saukko Jani, Sillanpää Elli-Maija, Sillanpää Oskari, Sippola Johanna, Syrjälä Anna, Tuomela Emma, Uusimäki Joona, Vainio Vilja, Vainionpää Valtteri, Viirumäki Veera, Yliaho Venla.

Alavuden lukio:

Ala-Mattinen Aatu, Haakana Teemu, Haapamäki Saara, Hakala Veikka, Heikkilä Roni, Hietala Oula, Hietaniemi Lauri, Holkko Petteri, Humalajoki Mari, Jaatinen Jani, Jalonen Antti, Jokela Petra, Järvelin Sofia, Järvinen Annika, Kaartinen Jenni, Kailajärvi Jarkko, Kaitola Lauri, Karjala Pauli, Keskinen Pilvi, Kirmanen Sanni, Klemola Tuure, Konola Roosa, Koski Anna-Maija, Kujala Joni, Kukkola Taija, Laitila Susanna, Levelä-Pohjala Essi, Linna Riikka, Maijala Milla, Maja Riikka, Mäki Valtteri, Mäkinen Jani, Mäkinen Meeri, Mäntylä Tiina, Mörönen Melisa, Neste Jonna, Nieminen Veera, Peltomäki Karoliina, Peura Tua, Peurala Janne, Pohjonen Joonas, Raisio Reima, Rantanen Elias, Reinikka Nelli-Noora, Saari Eveliina, Saarimäki Jani, Saarinen Riku, Sytelä Miro, Tynjälä Henna, Ukkonen Juho, Vehkakoski Veikko, Viitala Emma, Visavalta Katri, Volanto Kalle, Välimäki Suvi, Yli-Kaatiala Jasmin.

Evijärven lukio:

Alatalo Niko, Holm Aleksi, Jokela Pietari, Kontiainen Oskari, Lahti Iida, Loiva Timo, Mikkola Juuso, Mustajärvi Juulia, Mäntylä Emmi, Nygård Magdalena, Ojala Jaakko, Paalanen Sami, Pelkonen Sofia, Pohjo Mari, Puotinen Jani, Purola Karoliina, Pykäri Maiju, Pykäri Tanja, Rintakangas Tanja, Takamaa Jonna.

Härmän lukio:

Ala-Rantala Hanna, Eklund Johanna, Fränti Nina, Hankilanoja Sari, Jouppi Anna-Sofia, Kakkuri Niko, Kalliosaari Jutta, Katajamäki Kaarlo, Kojola Elli, Kojonen Laura, Kujanen Jussi, Ojala Sini, Pellonpää Julia, Aalto Hanna, Jokinen Lotta, Kleimola Riikka, Koski Henna-Leena, Koski Jutta, Kumpula Essi, Latvala Maaria, Lunnas Emmi-Lotta, Pelkkala Tommi, Peltoniemi Satu, Pihlaja Meiju, Pollari Iida-Maria, Pukkinen Anna-Elisa, Rinne Jenni, Salo Emma, Ylinen Maria, Yli-Rahnasto Ringa.

Karstulan lukio:

Friman Nina Karoliina, Hakala Essi Olga Juulia, Hakkarainen Nea Veronika, Hietala Miika Tapani, Isomäki Nadja Janette, Anna-KaarinaJokinen, Jokiranta Emma Johanna, Jokiranta Minna Emilia, Jäntti Petri Antti, Kainulainen Milja Emilia, Kinnunen Joonas Kristian, Koskela Noora Emilia, Koskinen Pihla Emilia, Koskinen Suvi Katariina, Kotanen Miska Miika Nikolai, Laitinen Katariina Jaana, Laitinen Marleena Helli Tellervo, Lampila Essi Katri Elina, Lampila Teea Monica, Lassila Antti Oskari, Lehto Jyri Tapani Kristian, Lehtomäki Siiri-Maria Andeliina, Maanselkä Tommi Tapio, Malinen Pauliina Kukka-Maaria, Oikari Jere Jaakko Kalevi, Pienimäki Roosa Anna Katariina, Pihlasaho Henna Tuulia, Poikonen Suvi-Tuuli Helena, Rissanen Saara Anna Sofia, Salonen Oona Maria Olivia, Sauranen Rasmus Jaakko Kustaa, Sillanpää Samuli Johannes, Takkala Arttu Esko Tapani, Tuomikoski Veikko Samuel, Valkeinen Sini Julia Senobia, Valtonen Venla Ada Emilia, Voimäki Krista Karoliina, Västi Peppiina Minttu Maria

Kauhavan lukio:

Aho Eetu, Alahuhta Tiina, Alapiha Jukka, Bergbacka Heini, Fagerholm Timo, Hautanen Maiju, Heimonen Hanna, Jokela Mira, Kamppinen Sofia, Kari Marianne, Keltikangas Pauliina, Kokkila Iina, Korpilahti Juho, Lahti Jemina, Lahti Katri, Lakso Katri, Lammi Sanna-Maria, Luoma Elias, Luomala Anniina, Lönnqvist Iida, Malmi Eeva, Merimaa Ninna, Mäki Lauri, Mäkipernaa Heikki, Nieminen Eemeli, Pekkanen Sanni, Peltola Heli, Peltoluhta Essi, Pihlas Minttu (Hangasmaa), Pollari Pihla, Rajala Susanna, Ranttila Henri, Raparanta Roope, Sironen Henri, Syväjärvi Olavi, Syynimaa Minttu, Tyynismaa Sanni, Vainionpää Hanna, Vuorela Jesse, Vuorenmaa Aarni, Ylikantola Nina.

Kaustisen musiikkilukio: 

Ahde Laura, Ahola Jonna, Ala-Kortesmaa Antti, Arkkukangas Marika, Arokari Sonja, Arvola Mikko, Haapasalo Arttu, Hotakainen Sara-Sofia, Hänninen Sara, Innanen Teresa, Jokela Sara, Jussinmäki Ilona, Jutila Severi, Järvelä Alli, Järvelä Verna, Karjula Antti, Kauppinen Pasi, Kohal Oskar, Koivusalo Laura, Kola Emma, Kuorikoski Disa Kurunsaari Iiro, Kylmänen Verna, Känsäkoski Mikael, Lankinen Jonna, Lappi Joonas, Linna Essi, Lundell Leena, Lundell Siru, Luoma Aleksi, Malkamäki Lauri, Mustajärvi Anni, Myllylä Emilia, Myllymäki Akseli, Mäki-Saari Elina, Nikula Liisa, Nikula Mea, Paavola Liina, Paavola Viivi, Pasanen Samuli, Patana Mikko, Peltokangas Janita, Pulkkinen Hanna, Puronaho Anna, Rahkonen Lassi, Rauma Aleksi, Riihimäki Väinö, Saastamoinen Heini, Salo Joni, Sipi Patrik (kaksoistutkinto), Sneck Juho, Tastula Anna-Sofia, Timonen Sofia, Turunen Veera (kaksoistutkinto), Varila Salli, Veskoniemi Frans, Vihikangas Tytti, Viiperi Elisa.

Kinnulan lukio:

Karisto Elina Inkeri Matilda, Kinnunen Jasmiina Sylvia, Kinnunen Meri Janita, Pekkarinen Essi Emilia, Pekkarinen Tuuli Aliisa, Rekonen Roosa Marika, Tahkola Lotta Pauliina, Timonen Anu Eini Marjatta

Kuortaneen lukio ja urheilulukio:

Aho Annimaria, Eerola Oona, Hallila Jukka, Haukilehto Julia, Heinänen Patrik, Hietaharju Anni, Hämäläinen Artur, Hämäläinen Veera, Ihamäki Antti, Järvikangas Mikko, Kasper Petra, Kortetmaa Helmi, Koukkula Niina, Kriikkula Ada (kaksoistutkinto/Kuortaneen UO), Käyhkö Tomas, Laikola Mia, Laitinen Veikko, Lamminen Timo, Latvala Jutta, Leppäkoski Susan, Mäkinen Aurora, Peltoniemi Valtteri, Putkisto Teemu, Rajala Milla, Ruuska Vilma, Sippola Jonna, Turigin Roope, Vainionpää Konsta, Virtaniemi Konsta, Yli-Leppälä Eemeli.

Lappajärven lukio:

Aho Sanna, Alalantela Riku, Heinonen Karita, Hernesniemi Jatta, Hernesniemi Sonja, Kiviaho Pekka (Kaksoistutkinto), Korri Jukka, Kujala Juho, Luoma Theresa, Olli Laura, Puro Otso, Rantakangas Eetu, Rantakangas Väinö, Rauhala Viia, Savola Jussi (Kaksoistutkinto), Sulkakoski Susanna, Takala Eero-Ilari, Timo Susanna, Toivanen Jani, Vesanen Jyri, Vähäsöyrinki Seliina, Väkeväinen Lotta.

Lapuan lukio:

Alakoskela Anni, Alatalkkari Hanna, Alatalkkari Riikka, Antelo Lauri, Damlin Rita (kaksoistutkinto /Sedu), Ellilä Jaakko, Hakola Johannes, Hamm Mina, Harju Miikka, Herttua Matti (kakstoistutkinto/Sedu), Hietamäki Sanna, Hiipakka Annika, Hiipakka Ilona, Hjelt Vilma, Hyttinen Janne, Hyvärinen Jere, Häyhä Jesse, Jokinen Sanni, Järvi Joel, Järvi Juha, Kaitalahti Emilia, Kalliomaa Essi, Kallioniemi Jonna, Kangas Enni Kangaskoski Laura, Kattelus Jasmiina, Kaukola Sofia (kaksoistutkinto/Sedu), Ketola Antti, Kivilahti Kirsi, Kiviniemi Kaisa, Koivuluoma Sohvi, Kojola Eveliina (kaksoistutkinto/Sedu), Korpela Hannu, Kotala Elis, Kujanpää Riina, Kähkönen Lauri, Lahdensuo Joel, Lappi Miklas, Lehto Jesse, Lempiäinen Iina, Luhta Ella, Lumperoinen Marika, Luoma-Nirva Mika, Luomala Sanna, Mikkilä Johanna Muilu Veera (kaksoistutkinto/Sedu), Mustonen Joonatan, Mustonen Joose, Mäki-Fränti Mari, Mäntynen Evita, Orhanen Laura, Paavola Eemeli, Panula Maiju, Pellosniemi Essi, Pikkusaari Elina, Rautakorpi Matias, Riihimäki Eveliina, Rinnankoski Antti, Rintakangas Jori, Rintamäki Laura, Romppainen Emilia, Saari Emilia, Salomäki Arttu, Sarvela Jiri, Seppänen Aili (kaksoistutkinto/Sedu), Sotikoff Mikko, Suokko Satu, Suokko Suvi, Suutala Laura, Turja Juho, Vaahtoniemi Kalle, Västi Taneli, Yli-Muilu Saana, Övermark Jenna.

Perhon lukio:

Anttila Joonas, Erkkilä Helmi, Eskelinen Mikael, Flink Elisa, Hietaniemi Anton, Hietaniemi Iida, Jylhä Timi, Kallioniemi Johanna, Kivelä Elisa, Kytölä Ella, Kytölä Saima, Mäkinen Suvi, Paananen Aleksi, Pajula Henna, Peltokangas Natalia, Piispanen Roni, Pohjonen Timo, Riihimäki Joonatan, Riihimäki Julia, Riihimäki Pauli, Ukskoski Juho, Vainionpää Katri, Vallivaara Heta-Leena, Vehkalampi Anna.

Viitasaaren lukio:

Al-Emara Murtada, Heikkilä Olli, Heikkinen Ilkka, Hiltunen Lotta, Hämäläinen Milla, Ilmasti Heidi, Juvonen Sami, Jääskeläinen Iida, Kauppinen Noora, Kokkoniemi Inga, Korhonen Iivari, Kumpulainen Eetu, Kumpulainen Emilla, Laine Sanni, Laukkanen Riina, Lindi Leevi, Nurmiranta Sanna, Paananen Eetu, Paananen Vesa, Palonen Miina, Pasanen Suvi, Puustinen Saara, Raatikainen Aino, Räihälä Karoliina, Vanninen Miia

Vimpelin lukio:

Ahto Juulia, Haapala Roosa, Hallapuro Salla, Joensuu Eveliina, Koivukoski Tiina, Lahti Oskari, Lassila Taneli, Mäkelä Aino, Mäkelä Eero, Niemi Marko, Niemi Olli, Pekkola Sofia, Peltola Emmi, Pippola Krista, Pyhtilä Lasse, Syynimaa Santeri.

Ylistaron lukio:

Huhtanen Julius, Jaatinen Juho, Järvi Johanna, Karhu Heini, Kiikeri Jenna, Korvola Katri, Latvala Iiris, Lintala Henna, Nortunen Henri, Vedenjuoksu Joni, Ylitalo Jaakko.

Ähtärin lukio:

Ahola Timo, Ahopelto Antti, Akkanen Ella, Alatalo Kustaa, Antila Pia, Autio Tuomas, Hietakangas Veera, Humalamäki Netta, Kangastupa Joonatan, Koiramäki Juho (kaksoistutkinto), Koivisto Juulia, Mäenpää Antti, Paananen Janina, Pakkala Ira, Pekkala Milja, Pitkäaho Pinja, Rantamäki Kirsi, Riiho Kalle (kaksoistutkinto), Rissanen Ilppo, Rämö Meri, Savola Henri (kaksoistutkinto), Tammilehto Simo, Uurinmäki Mikko (kaksoistutkinto), Varjanto Iina, Vasikkaniemi Perttu, Vuorio Maija, Välilehto Viljami (kaksoistutkinto), Österlund Marianna.

 

 

 

JPK_kalenteri2018

JÄTÄ KOMMENTTI