ONNITTELUT! Kevään 2013 uudet ylioppilaat

0

Katso täältä seutukuntamme uudet ylioppilaat!

(Lukiot aakkosjärjestyksessä)

J-Pnews julkaisee seutukuntamme ja lähialueiden kevään 2013 uusien ylioppilaiden nimet koulukohtaisesti heti, kun saamme tiedot lukioilta.

Alajärven lukio

Aarnio Salla-Maria, Ahonen Emilia, Anttila Sini, Auranen Joel, Autio Ilona, Björkbacka Roobert, Etula Joonas, Haaparanta Laura-Liina, Hankkila Anne, Hattukangas Jyri-Jaakko, Hautakangas Aapo, Hernesmaa Henna, Honkola Eliisa, Hämeenniemi Joonas, Hänninen Kati, Höykinpuro Anne, Isokangas Veera, Isotalo Aatu, Jaakkola Anni, Joensuu Samuli, Kankaanpää Elina, Kataja Hanna, Katajamäki Cilla, Keisala Jenna-Maria, Keisanen Aino, Ketonen Tilla, Kivikangas Tiitus, Kivimäki Annika, Koivisto Henri, Korkia-aho Annu, Korkia-aho Susanna, Koskela Iida, Koskinen Karita, Kotala Roosa, Kulmala Elli, Kytölä Samuli, Laasala Riku, Latvala Emma-Pieta, Laukkala Elina, Levijoki Eveliina, Marjamäki Laura, Matintupa Joni, Murto Magdaleena, Mustaniemi Enni, Mäkipelto Tuomas, Nelimarkka Anna, Paananen Riikka, Paavola Konsta, Paavola Susanna, Pajukangas Antti, Peltola Roosa, Penninkangas Perttu, Pitkänen Katriina, Pitkänen Panu, Pollari Anniina, Pollari Saara, Puoliväli Ella, Ranta Konsta, Rantakangas Aliina, Ritari Niina, Salo Piia, Siirilä Tiia, Sillanpää Roosa, Suosalo Annika, Taini Vili-Veikko, Taipalus Anni, Taipalus Hanna, Takala Titta, Tuomela Jani-Matti, Turja Jenna, Yli-Kesäniemi Ida-Maija, Yli-Mannila Topias

Alavuden lukio

Ala-Mutka Eero, Anttila Jesse, Asunmaa Paavo, Hentilä Laura, Hietaranta Marianne, Hovinmäki Noora, Hänninen Kirsi, Iso-Härkönen Riikka, Jokiaho Josefiina, Keisala Severi, Keski-Kuha Laura, Keskinen Susanna, Kivimäki Ella, Klemola Suvi, Koivulampi Timo, Koivumäki Usva, Koski Teemu, Kujala Jesse, Kylmäkorpi Eveliina, Lehti Saija, Marjomäki Elias, Mäkelä Anu, Mäkinen Joona, Mäki-Pollari Reeta, Mäntylä Minna, Neste Janne, Niemelä Taru, Norja Meeri, Olkkonen Mila, Orrström Jan, Peltola Iisakki, Peltomäki Tuukka, Peurala Katri, Pitkäaho Heli, Puntala Johanna, Pynttäri Maria, Pyykkö Joni, Rajalaakso Sanna, Ranta Sonja, Riiho Topias, Rinta-aho Antti, Rintamaa Marjaana, Rouhunkoski Minja, Saari Ilkka, Saarimäki Jukka, Saarimäki Miia, Sallila Jenni, Sallila Sanni, Seghier Adda, Sepponen Tomi, Sippola Henni, Suoyrjö Samuli, Talvitie Sami, Teppo Iiris, Teppo Pekka, Tonteri Jani, Tynjälä Tuomas, Vainionpää Viivi, Viitala Essi, Virtanen Sini, Vuorela Julius, Väliaho Tytti, Välimäki Riikka

Evijärven lukio

Ahola Annukka, Kauhava, Elgbacka Tuula, Iso-Pellinen Riikka, Jokela Akseli, Keto Jani, Keto Tuomas, Kokko Joonas, Kontiainen Anniina, Kauhava, Koskimäki Marika, Kuusisaari Tytti, Lahti Taru, Laihorinne Topias, Lind Heidi, Pedersöre, Mustajärvi Loraine, Myllykoski Miira, Mäkelä Saku, Pessi Tuire, Rintakangas Taru, Ruohomäki Elisa, Kauhava, Salo Julia, Kauhava, Sironen Henna, Tähtinen Sanni, Vesapuisto Eveliina

Härmän lukio

Antintupa Ville, Hakomäki Ville, Hankilanoja Lauri, Hietala Karoliina, Janhunen Mari, Joenpolvi Juho, Kangas Sofia, Kangasniemi Mira, Karkaus Karoliina, Keskinen Joona, Koivu Veera, Kujala Anne-Mari, Kujala Joni, Kuznetsov Maxim, Laituri Ville-Veikko, Luhtala Juho, Mäki Niko, Mäki-Kojola Marjukka, Niemelä Anu, Niemelä Joonas, Pelkkala Taneli, Peltokangas Jere, Pirttinen Juho, Polvi Ella-Noora, Rantala Marianna, Rantala Tarja, Rintanen Heikki, Rintanen Mikko, Saari Matti, Saari Petri, Sillanpää Aleksi, Siltamäki Samuli, Sippola Karita, Säilä Petteri, Tuhkasaari Arttu, Vakkuri Alina, Valonen Essi, Åman Henna

Karstulan lukio

Autio Aate ,Hakala Piia, Hokkanen Saana, Härkönen Jere, Järvinen Viljami, Kajuutti Iida, Kemppainen Tiina, Kierämäki Rami, Maanselkä Ville, Möksy Janne, Niskanen Anna, Norring Samuel, Pasanen Kalle, Peiponen Samuel, Peltonen Laura, Penttinen Elina, Piispanen Joona, Piispanen Milja, Raitanen Eetu, Salonen Tuukka, Sironen Jukka, Syrjälä Mari, Syrjälä Milla, Viertamo Tuomas, Äijänen Mikko

Kaustisen musiikkilukio

Hietamäki Linda, Kurikka, Järvinen Petteri, Evijärvi, Kattilakoski Hanna, Evijärvi, Keskinen Juho, Lappajärvi, Keskinen Toni, Lappajärvi, Lumiaho Juha, Evijärvi, Munkki Noora, Vaasa, Mustajärvi Jiri, Seinäjoki, Mäkisuvio Tomi, Kauhava, Nevanpää Annika, Seinäjoki, Peltoniemi Irene, Teuva, Takala Otto-Aaron, Lappajärvi, Valkama Satu, Kauhava, Vähäkoski Sami, Seinäjoki, Yrjas Laura, Vaasa

Kauhavan lukio

Aho Janna, Alapiha Matti, Aro Tiina, Hakala Joonatan, Halmesmäki Matti, Hautamäki Roope, Huhtala Iida-Maria, Huhtala Iisa, Hölsömäki Annika, Jokela Riia, Jokelainen Jenny, Kamppila Joni, Kamppila Valtteri, Kangas Sauli, Kangasniemi Jenny, Kari Henna, Kinnunen Tero, Kivikangas Mira, Kivikangas Riina, Korkiakoski Tiia, Koski Emilia, Koski Niko, Kujanpää Paula, Kunnari Rosanna, Kössi Anniina, Laakso Arto, Lahti Anssi, Lahti Meeri, Lahti Noora, Lahtinen Henna-Riikka, Lassila Miisa, Luoma Maaria, Luoma Sanna, Mattila Mari, Mäenpänen Konsta, Mäenpää Elisa, Mäkelä Maria-Tuulikki, Mäkinen Matias, Ojaniemi Riina, Ojares Jussi, Paavola Pinja, Palomäki Henri, Passi Joona, Peura Kalle, Piri Laura, Pollari Pinja, Rannanjärvi Maria, Rantala Maiju, Rantavuori Jani, Rintanen Alexandra, Risikko Kimmo, Ristaniemi Henna, Saariaho Janina, Seppä Annika, Sivula Aleksi, Takamaa Tiina, Tuhkasaari Mira, Vainio Aleksanteri, Vainiokangas Rami, Viitasaari Paula, Visti Jesse

Kinnulan lukio

Filtshev Sebastian, Haka Hanne-Mari, Halonen Iida, Jauhiainen Kati, Kiiskilä Petteri, Koski-Vähälä Piia, Leppänen Iiro, Paananen Santtu, Pekkarinen Jenni, Pelkonen Lauri, Piispanen Ellamari, Tahkola Joni, Väisänen Jani

Kuopion klassillinen lukio

Tommi Siirilä, Alajärvi

Kuortaneen lukio ja urheilulukio

Ahlfors Otto, Hämeenkyrö, Aho Tanja, Kuortane, Alanko Christa, Vaasa, Ala-Seppälä Niina, Kuortane, Fagerlund Sonja, Lappeenranta, Hautala Joakim, Vaasa, Heiska Juho, Kuortane, Hiltunen Eliisa, Imatra, Härmä Jori, Lapua, Jokela Heli, Halsua, Juvakka Janita, Virrat, Kajaala Antti-Matias, Laihia, Kangastie Laura, Kuortane, Kattelus Josefine, Kuortane, Kattelus Juho, Kuortane, Keski-Kuha Matias, Kuortane, Kontteli Maiju, Kuortane, Korpela Camilla, Sodankylä, Kurppa Mauri, Loimaa, Kössi Aleksi, Oripää, Laikola Jenna, Kuortane, Laitila Selina, Kuortane, Laitila Tiia-Mari, Kuortane, Lassila Roope, Kuortane, Lehtonen Juha, Kuortane, Lehtonen Tuulia, Kuortane, Leppänen Jasmi, Vihti, Luostarinen Joni, Kuortane, Lönnqvist Janika, Oulu, Mattila Ville, Kuortane, Mähönen Arttu, Sodankylä, Peltonen Petra, Ylöjärvi, Perälä Kati, Lapua, Puska Jasmin, Seinäjoki, Raiski Erika, Kuortane, Rajaniemi Sanni, Seinäjoki, Rajaniemi Santtu, Seinäjoki, Rauhala Konsta, Lapua, Seppä Karri, Kuortane, Siikki Roosa, Helsinki, Taittonen Vili, Kuortane, Takala Neea, Kuortane, Tarkiainen Ville-Erik, Pieksämäki, Torppa Hannes, Veteli, Tuikka Emilia, Kokkola, Turpeinen Eetu, Kuortane, Vainionpää Laura, Kauhajoki, Ylinen Henna, Kauhajoki, Özyavuz Sami, Muhos

Lappajärven lukio

Aho Krista, Aho Ossi, Heinonen Marika, Hernesniemi Tuomas, Lampimäki Jutta, Latvala Riikka, Lehtiniemi Sampsa, Savola Eveliina, Tuomela Hannu, Viinamäki Aino-Maija, Viinamäki Ari, Viitasalo Eero, Viitasalo Timo, Ylipelkola Anni

Lapuan lukio

Aho Milla, Ala-Kokki Anna, Ala-Kortesmaa Jussi, Alakoskela Matti, Elgland Jenni, Heinälehto Jarno, Hietamäki Liisa, Hietamäki Sini, Hulkki Miikka, Huosianmaa Eetu, Hämäläinen Jere, Ikola Juuso, Isoluoma Riikka, Jäätteenmäki Anna, Kahilampi Netta, Kangas Iiro, Kangas Karoliina, Kangasluoma Teemu, Karhu Nelly, Kari Antti, Karvonen Pietari, Keltto Marjaana, Keppo Niina, Klemettilä Mikael, Kontola Juho, Kujala Vesa, Kulju Siru, Kärki Juuso, Lahdensuo Matti, Lahdensuo Paavo, Lahti Anna, Lahtinen Eetu, Lampinen Eveliina, Lassila Eero, Lehto Jere, Leppinen Josefiina, Liimatta Jussi, Luhta Essi, Luoma Emmi, Mahne Micaela, Malmi Sanna, Manu Jenni, Mikkola Antti, Mäki Topias, Mäki-Fränti Niina, Ojala Birita, Orhanen Ari, Pajula Santtu, Perälä Oskari, Peurala Tuulia, Pihlajamäki Tommi, Puska Tiina, Pökkä Ari, Pökkä Sami, Rautakorpi Kaisaleena, Riihimäki Emilia, Rintala Matleena, Saarenpää Terhi, Seppä-Lassila Juhani, Setälä Esa, Sillanpää Pekka, Sirjonen Roni-Antero, Syrjälä Maiju, Takala Jonna, Tenolahti Iida, Tuomisto Hanna, Turja Heikki, Vatanen Elisa, Viita Taina, Vuorenmaa Karoliina, Välimäki Laura, kaksoistutkinto: Haavisto Roni, Ismailov Risto, Jaatinen Petri, Ojaniemi Matti, Saranpää Ville, Soininen Mira-Tuulia, Tuomaala Noora, Viitanen Essi, Voutilainen Sanni

Nurmon lukio:

Asumus Antti, Durchman Eveliina, Erkinheimo Heidi, Hakala Janne, Hautanen Heidi, Heikkilä Sami, Hemminki Mervi, Herrala Miia, Hintsa Katariina, Hirvilammi Tiina, Ikola Iikka, Jaakkola Josefiina, Joutila Emilia, Kantala Tommi, Karhu Kristiina, Kellokoski Terhi, Kivenmäki Veera, Kivimäki Kalle, Kivistö Jere, Koskela Lotta, Krigsholm Joona, Kuivamäki Tommi, Kultti Roosa-Erika, Kumpula Sini, Kuoppala Susanna, Kuurila Jasu, Laakso Anni, Laitila Jenna, Liljamo Susanna, Lilli Jere, Mahlamäki Meri, Mäki-Teppo Jonna, Mäkynen Noora, Palmu Juuli, Palokoski Ville, Pasanen Sampo, Petäjä Riikka, Prusti Marko, Puupponen Juho, Raja-Aho Juuso, Rantala Emilia, Saarinen Pyry, Saikkonen Antti, Salomäki Rebekka, Sarre Samu, Syrjälä Mikko, Takala Henri, Takalampi Sanna, Tankka Teemu, Tervo Jiri, Tuovinen Matias, Ulvila Anniina, Vierula Maiju, Vuorela Jonne, Vähämäki Tuuli, Yli-Kahila Anniina, Kaksoistutkinto: Rintala Emmi, Ryynänen Joonas

Nurmon matemaattis-luonnontieteellinen erikoislukio:

Ahola Aleksi, Fränti Heidi, Hentilä Jarno-Matias, Hietikko Susanna, Jaatinen Noora, Kirjala Ville, Kokkonen Juho, Kontio Jenny, Koskela Miina, Koskimäki Jenni, Mattila Jesse, Naukkarinen Jesse, Niemi Sara, Nyrhilä Eveliina, Pajula Veli-Pekka, Palomäki Stina, Panula Elina, Peltola Elina, Riippi Samuel, Rissanen Topi, Ritala Mirva, Saari Juho, Stam Niko, Suokko Susanna, Vierula Janika, Vierula Pauli

Pihtiputaan lukio

Hakkarainen Joel, Haverinen Lauri,Hämäläinen Henna, Ihalainen Elsi, Julkunen Jenna, Junno Taru, Kärsämäki, Juvonen Ida, Maaninka, Kinnunen Eemi, Kuronen Jenni, Lahtinen Saku, Laitinen Noora, Linna Elina, Kinnula, Mechniakov Aleksi, Oulunsalo, Mäkelä Ella, Määttä Sanni, Sotkamo, Nikkilä Aleksi, Nurmivaara Kaisa, Paananen Miro, Pajarinen Noora-Maria, Piippo Karri, Pollari Henni, Riitamo Kirsi, Rissanen Heta, Liperi, Saastamoinen Teemu, Salmi Eevakaisa, Kinnula, Toivainen Mervi, Tuovinen Riikka, Kärsämäki, Veteli Ellakerttu, Haapavesi

Perhon lukio

Haukilahti Eero, Honkonen Milja, Humalajoki Venla, Jylhä Sami, Kinnunen Tiina, Koivukoski Janika, Koskela Salla, Paananen Tuukka, Pallari Vesa, Peltokangas Aleksi, Pohjonen Marko, Pohjonen Tarja, Anttila Tiina, Hirvonen Justiina, Karhula Kari, Puronhaara Topi, Tyybäkinoja Pauli, Törrönen Pekka,

Yhdistelmätutkinto: Anttila Tiina, Reisjärvi

K-P:n MSO riistalukio, riistapainotteinen ympäristönhoitaja + lukio: Hirvonen Justiina, Vantaa, Karhula Kari, Kokkola, Puronhaara Topi, Soini, Tyybäkinoja Pauli, Siikajoki Törrönen Pekka, Ilomantsi

Reisjärven lukio

Ahmaoja Juttamaria, Ahola Erkki-Sven,  Halonen Jaakko, Hanhikivi Janne, Hilliaho Anni, Hylkilä Aleksi, Kananen Emma, Kauppila Hanna-Riikka, Kieränen Milla-Maria, Kinnunen Johannes, Leppänen Jori, Niskakoski Henri, Nyman Anette, Paananen Noora, Puurula Marko, Saartoala Tomi, Suontakanen Joni

Saarijärven lukio

Ahola Anna-Sofia, Autio Ville, Hiekkavirta Emmi, Hiironen Minna, Hurskainen Katri, Huttunen Otso, Isoviita Toora, Jokinen Marianna, Jäsberg Anna, Kalliokoski Nico, Kauppinen Milla-Maija, Kautto Katja, Kinnunen Katariina, Kirijatshenko Elli, Korpihalkola Joni, Koskimäki Elina, Krook Emmi, Laitinen Paavo, Leppämäki Samuel, Lähdemäki Sanni, Lähteenmäki Saija, Löytöjärvi Essi, Mankonen Maiju, Moilanen Mikael, Perämäki Sanna, Pihlainen Hanna, Pirttiniemi Juho, Pitkänen Saku, Pöntinen Reetta, Rahkonen Jenna, Riihinen Eljas, Rimmi Roope, Sironen Annemari, Sironen Henna, Soininen Sampo, Soukka Tiia, Strengell Wilma-Susanna, Taipale Taru, Tarvainen Marianna, Tiilikainen Toni, Tiittanen Antti, Ventilä Eveliina

Toholammin lukio

Adler Sami Toholampi, Finnilä Iida Toholampi, Haikonen Roope Toholampi, Heino Laura Kokkola/Ullava, Hietarinne Joona Toholampi, Jokela Nea Lestijärvi, Jämsä Essi Toholampi, Kattilakoski Lauri Toholampi, Khammukchik Wirun Kokkola/Ullava,Kleemola Linda Toholampi, Koivumäki Jenna Kokkola/Ullava, Koskela Katja Toholampi, Levonperä Marianne Toholampi, Liimatainen Janne Lestijärvi, Mäkelä Jyri Lestijärvi, Mäntypuro Lauri Toholampi, Niemi Jere Toholampi, Pahkakangas Joonas Toholampi, Peltola Ville Toholampi, Polso Lasse Toholampi, Ranta-Nilkku Samuli Toholampi, Ruuttula Mikael Toholampi, Seppälä Pete Toholampi, Syri Hilla-Maria Lestijärvi, Syri Tea Toholampi, Takala Oskari Toholampi, Tervala Teemu Toholampi, Wirkkala Milla Toholampi, Yli-Kotila Emilia Toholampi, Änäkkälä Mikael Toholampi

Vetelin lukio

Alaspää Emelie Veteli, Haapala Matti Veteli, Hietalahti Samuel Halsua, Hietalahti Topi Kaustinen, Huusko Jalo Veteli, Kangas Riikka Veteli, Karhukorpi Tomi Halsua, Koivisto Alina Kaustinen, Koivusalo Saara Kaustinen, Kuorikoski Heini Kaustinen, Laide Arttu Kaustinen, Patana Lauri-Matti Veteli, Pietilä Saana Kaustinen, Pulkkinen Jesse Veteli, Purola Pietari Kaustinen, Pynssi Kaisa Veteli, Pöyhönen Riku Veteli, Rantala Riina Veteli, Rauma Nina Kaustinen, Ruuska Vili Halsua, Salmela Matti Veteli, Takala Heini-Maarit Veteli, Takalo-Mattila Heidi Veteli, Tikkakoski Anna Veteli, Tikkakoski Iida Veteli, Timosaari Sara Veteli, Tunkkari Lauri Veteli, Tunkkari Siobhan Veteli, Åivo Paavo Veteli, Paakkonen Peppi Salo, Kumpula Elina Alahärmä, Patama Sanni Ähtäri, Rajala Iiris Ullava

Viitasaaren lukio

Ahonen Valtteri Villenpoika, Hallberg Elina Anniina, Halonen Tanja Tuulia, Hirvonen Mikael Nikolai, Hokkanen Aija Elina, Hokkanen Elli Inkeri, Hurskainen Joonas Aleksi, Hurskainen Leila Anneli, Kaiponen Samuel Martti Anton, Kalmari Juho Touko Tapio, Kekkonen Karri Aleksi, Keränen Enni Pauliina, Kilponen Aino Emilia, Kilponen Konsta Esa Aleksi,Koljonen Kari-Matias, Korhonen Juko Artturi, Leskelä Heta Johanna, Mattinen Maiju Katariina, Minkkinen Roosa Maria, Niskanen Eetu Henrik, Paananen Elli Emilia, Pekkarinen Juho-Samuli, Salonen Henna Elina, Säteri Roope Viljami, Tarvainen Pihla Aliisa, Waali Ville Mikael Veijonpoika, Vuorio Antti Heikki Johannes, Väyrynen Sara Matilda

Vimpelin lukio

Hankkila Iida, Hautala Kati, Hietamäki Satu, Hurmerinta Anni, Ketola Aino, Koivukoski Lauri, Kujala Laura, Lehto Sami, Luoma-aho Karoliina, Alajärvi, Metsälä Miika, Mustamaa Karoliina, Mäkelä Jenna, Niemi Laura, Pajala Mikko, Peltola Anna, Pippola Jonna, Suominen Joonas, Halsua, Särkinen Jami, Takala Essi, Timo Joona, Uusitupa Janne, Vesala Joonas, Virkkala Jussi, Veteli

Virtain lukio

Ala-Lahti Jesse, Alho Katri, Annala Laura, Autio Sonja, Autio Ville, Helin Elias, Herranen Veera, Ilonen Minttu, Kangasaho Jenna, Kangasluoma Lauri, Kivelä Emilia, Koivula Julia, Koskela Kimmo, Lepistö Marika, Länsiaho Eija, Multamäki Mia, Mäkelä Iida-Maria, Mäkinen Tatu, Mäntysalmi Mari, Neste Mira, Palomäki Annina, Poblocka-Klak Maja, Poukka Matias, Rantala Katri, Räsänen Maiju, Salomaa Santeri, Sammalisto Katri, Setälä Melina, Sikiö Minna, Tuominen Mira, Veija Tapani, Väisänen Minna, Yli-Hietanen Iida, Ylinen Tiia-Mariia, Ylä-Mononen Aleksi

Ylistaron lukio

Heiska Riku, Ilonen Eveliina, Lehtimäki Sanna, Liinamaa Matti, Marttala Tiina, Marttila Satu, Ohramaa Olli, Toppari Anne-Marie, Viljanmaa Viljami, Välimaa Henna

Ylivieskan lukio

Aho Daniel, Alakotila Jonna, Alanen Outi, Alasaari Elli, Alatalo Josefina, Eskonniemi Toni, Havisto Saara, Heikkilä Anni-Maria, Heikkilä Hannes, Heinistö Inka, Heinonen Joose, Heiska Pauliina, Hevosmaa Mari, Hietasaari Henri, Hilli Susanna, Hirvelä Juulia, Honkala Paula, Huhtakangas Joona, Hyvärinen Saku, Isopahkala Karoliina, Isosalo Teemu, Isotalo Ida-Eveliina, Jokinen Katariina, Junttila Noora, Kangas Tea, Karelehto Anni, Koskela Salla, Kuusiluoma Tiina, Launonen Kaisa-Leena, Lehtinen Aarni, Leppälä Sanna, Limma Julia, Luhtasela Lauri, Lukkarinen Joonas, Luoma Anniina Lappajärvi, Luttinen Henna, Lähdemäki Maria, Löytynoja Sari, Marjakangas Iida, Marjanen Topias, Maunumäki Milla-Maria, Mustanoja Heli, Myllykangas Armi, Myntti Emilia, Mäkelä Mira, Mäkelä Sallamari, Mäkinen Juho, Mäntykangas Iida, Ojakangas Toni, Pitkälä Janika, Polvi Anu, Pääkkönen Iida, Qvist Antti, Rahkala Kaisa, Rautakoski Valtteri, Repo Jaakko, Rintakumpu Maiju, Roininen Tuomas, Ruuska Herkko, Sikkilä Roosa, Sipilä Juuso, Sorvisto Andreas, Sorvisto Suvi, Soukka Jenni, Suni Josefiina, Särkelä Maria, Takalo Sonja, Tiinanen Teresa, Tikkanen Sonja, Torvi Hanna, Vainiotalo Pauliina, Viklund Jenna, Wilén Emmi, Voltti Sanna, Voltti Sofia

Ähtärin lukio

Ahopelto Kalle, Autio Tiina, Eloranta Sanna, Foudila Krista-Marilla, Haapapuro Jirko, Haavisto Marianne, Haikonen Sini, Hakola Laura, Hokkanen Pasi, Hyvösaho Eeva, Härkönen Kari, Jokinen Ville, Jousmäki Heidi, Kantoniemi Anni-Mari, Kaunismaa Aino, Keskinen Joona, Koivisto Aleksi, Koivunen Emilia, Kolu Juha, Lauttaanaho Jemina, Martikainen Eveliina, Pajunen Emilia, Peiponen Sini, Petäinen Liisa, Puntala Joel, Rinne Susan, Ruuhinen Enni, Saarimäki Mira, Unnbom Heidi, Virkamäki Stina, kaksoistutkinto: Toivonen Henri

ilmoitustori_perus1

JÄTÄ KOMMENTTI