Soinin yhtenäiskoulun maastojuoksukisat viime tiistaina-tuloksia

0

Soinin yhtenäiskoulun maastojuoksukisat 28.5.2019. Matka eskareilla 600m, muilla 1 km.

Tulokset:

Esikoulu tytöt:

  1. Sanni Korpela 3,31
  2. Hertta Valkeinen 3,36
  3. Lumilia Kotanen 3,40
  4. Ella Vähäsoini 3,43
  5. Elisabet Kivikangas 4,01
  6. Iina Leppänen 4,12
  7. Ronja Valkealahti 4,27

Esikoulu pojat:

  1. Eemil Järvelä 3,13
  2. Jimi Eteläaho 3,20
  3. Noel Korpela 3,23
  4. Joel Hovila 3,24
  5. Mikael Mustonen 3,50
  6. Tuukka Ojala 3,51
  7. Roni Laasasenaho 3,55
  8. Roope Ploom 3,57
  9. Joona Ojala 3,58
  10. Oiva Raitanen 4,00
  11. Miro Ojala 4,06
  12. Topias Koivisto 4,08
  13. Veijo-Pekka Aho 4,12
  14. Miska Leppänen 4,23

1.lk tytöt:

  1. Amanda Alatalo        5,27
  2. Martta Hautamäki    6,12
  3. Elina Virtala 6,13
  4. Lilli Leppälä 7,25
  5. Selma Huvila 8,02
  6. Siiri Vuorenmaa 8,07
  7. Josefiina Saarinen 8,31
  8. Janette Keskitalo 8,59
  9. Anniina Löytömäki  9,30
  10. Lotta Lindström 9,47
  11. Mette Tohni 9,51

1.lk pojat:

  1. Peeti Peura 5,01
  2. Samu Ruuhilehto 5,12
  3. Enso Silvonen 5,48
  4. Misa Majalahti 5,50
  5. Viljami Valkeinen 6,24
  6. Tito Korkeakangas 6,25
  7. Eemeli Laukkola 6,30
  8. Joona Mäntyaho 6,32
  9. Niklas Mäki 6,35
  10. Titus Liikala 7,21
  11. Ali Vähäsoini 7,31
  12. Heikki Laitila 7,34
  13. Jerry Keisala 8,01
  14. Tatu-Pekka Perälampi 8,45
  15. Luukas Kuula 8,5

2. lk tytöt:

  1. Marjaana Luoma 5.04
  2. Jatta Ojala 5,27
  3. Josefiina Virkamäki 5,33
  4. Olivia Vuorenmaa 5,40
  5. Ella Alatalo 6,07
  6. Erica Rantanen 6,09
  7. Emilia Laukkola 6,16
  8. Laura Valkealahti 6,41
  9. Kaisa Kulmala 9,04
  10. Justiina Saarinen 9,07

2.lk pojat:

  1. Joona Leppänen 5,07
  2. Nooa Keisala 5,29
  3. Pyry Laasasenaho 5,38
  4. Antton Rouvinen 5,48
  5. Elias Lamminpää 7,38
  6. Samuel Aho 9,46
  7. Oliver Silvonen 10.1

3.lk tytöt:

  1. Pihla Peura 4,41
  2. Senni Mäkipelto 5,05
  3. Aino-Maria Luoma 5,12
  4. Kerttu Hautamäki 5,21
  5. Neea Valkeinen 6,11
  6. Ellinoora Järvelä 6,13
  7. Emmiina Alatalo 6,14
  8. Lilja Viirumäki 7,09
  9. Mira-Adessa Majalahti 7,19

3.lk pojat:

  1. Chantte Katajamäki 4,34
  2. Sasu Huvila 4,56
  3. Johan Ojala 5,29
  4. Huuko Piipponen 5,57
  5. Lukas Myllymäki 6,08
  6. Urho Saarimaa 6,37
  7. Lenni Kuula 6,39
  8. Tristan Korkeakangas 7,46
  9. Kalle Aaltonen 7,48
  10. Jone Vähäsoini 7,52
  11. Eetu Koivisto 8,12
  12. Joel Aho 8,13
  13. Eetu Manninen 8,26
  14. Johannes Pölkki 9,24

4.lk tytöt:

  1. Joanna Ojala 5,01
  2. Sanni Huvila 5,32
  3. Ronja Puskala 6,04
  4. Fanni Rantakytö 6,05
  5. Tyyne Leppänen 7,05
  6. Alina Keski-Mäenpää 7,06
  7. Anniina Leppänen 7,12

4.lk pojat:

  1. Oskari Huvila 4,34
  2. Oskari Vuorenmaa 4,36
  3. Joonas Järvinen 4,51
  4. Antti Vuorenmaa 5,54
  5. Kristian Ojala 6,42
  6. Nuutti Myllymäki 7,02
  7. Konsta Leppälä 7,12

5.lk tytöt:

  1. Silja Lamminpää 5,30
  2. Veera Niemenaho 5,49
  3. Tiara Korkeakangas 7,36
  4. Janette Vähäsoini 8,13
  5. Johanna Keskitalo 8,15

5.lk pojat:

  1. Emil Sorvali 4,36
  2. Eero Luoma 4,55
  3. Otso Hakkarainen 5,51
  4. Santeri Aho 5,52
  5. Leevi Väliaho 6,15
  6. Valtteri Alatalo 7,47

6.lk tytöt:

  1. Jennika Ojala 4,59
  2. Emmi Mäkipelto 5,17
  3. Viola Honkola 5,19

6.lk pojat:

  1. Chaska Katajamäki 4,07
  2. Juuso Väliaho 4,31
  3. Hjalmar Sorvali 5,01
  4. Kaapo Kriikkula 9,05
  5. Kimi Piipponen 9.27
  6. Ville-Veikko Lammi 9,35

7-8 lk tytöt:

  1. Helmi-Roosa Laakso 5,24
  2. Ella Ojala 8,35
  3. Anni Mäkipelto 8,46

7-8 lk pojat:

  1. Lauri Luoma 4,09
  2. Topi Ala-Mattinen 4,59

 

 

 

Perustavan_tuki_200219

JÄTÄ KOMMENTTI