ONNITTELEMME SEUTUKUNTAMME KEVÄÄN UUSIA YLIOPPILAITA!

0
AA-OULU_mini

Vuoden 2018 kevään uudet ylioppilaat julkistettiin perjantaina (18.5.).

Alajärven lukio

Aho Laura, Autio Ilmari, Haapa-aho Juhana, Halla-aho Sanna, Hanhisalo Niklas, Hautakangas Eino, Hautala Venla, Herrala Eemeli, Huhtala Mira, Joensuu Helmi, Joensuu Venla, Jokiniemi Joakim, Katajamäki Cibilla|Soini, Keltikangas Anne, Keltikangas Ville, Ketola Aleksi, Kiviaho Paavo, Kivikangas Marko, Koivisto Ellimaria, Korkea-aho Roope, Kujala Jere, Kultavuori Kristian, Kyllönen Antti, Lahti Perttu, Lampinen Reetta, Leppänen Oskari|Soini, Levijoki Topi, Luoma Valtteri, Luoma-aho Santeri, Marjanen Mira-Pauliina, Mattila Sanni, Mäkelä Julius, Mäkelä Niklas, Mäkelä Niko, Ojala Tuukka|Soini, Ojanperä Anttoni, Paananen Reetta, Peltola Sara, Peltola Viljami, Pitkäkangas Essi, Puro Lotta|Soini, Pursiainen Emilia, Ranta Enni, Rantakangas Paloma, Rentola Anne-Mari, Salmenautio Teemu, Salo Elias, Seppä Venla, Sillanpää Joni, Sippola Pauliina, Sironen Julia|Soini, Sorvali Liisa, Tiukkanen Emmi|Soini, Tomminen Tarina, Tuomela Eeli, Turpeinen Emilia|Kyyjärvi, Vähälä Mira, Yli-Kesäniemi Eetu.

Alavuden lukio

Aho Aija, Aho Annukka, Ahola Isabella, Ala-Mutka Riina, Anttila Emmi, Haapanen Elisa, Harju Antti, Honkola Janne, Isoaho Roosa, Jokela Noora, Jokela Reetta, Jokiaho Hanna, Jokiniemi Hanna, Järvinen Henna, Järvinen Severi, Kallioniemi Touko, Kamkeris Dimitrios, Katajamäki Siiri, Kettula Essi, Koski Väinö, Koski-Tuuri Anni, Kurhela Jonna, Lamminmäki Andreas, Lampela Mari-Anna, Lampi Suvi, Majamaa Maria, Mastosalo Jenna, Matinaho Heidi, Mattila Iiris, Mäenpää Annika, Mäki Juho, Nurmela Maija, Pellinen Ville, Pohjo Katriina, Pohjonen Ville, Pölönen Leo, Raisio Rauno, Raiski Aleksi, Raja-aho Jussi, Rajalahti Tomi, Raninen Petja, Ranta-aho Emilia, Rintala Robert, Runnakko Emilia, Saarijärvi Janika, Salo Elias, Sepponen Hilla, Siljanto Jimi, Siltala Jannika, Taipalus Elias, Taipalus Janne, Talso Roosa, Tapaninen Jasmin, Teppo Jenni, Tonteri Toni, Tuomola Iiro, Uusitalo Leevi, Valkama Minna, Valkealahti Topias, Viinamäki Jenina, Vuorela Annika, Vuorela Janina, Vähämaa Markus.

Evijärven lukio

Häkkinen Pinja, Hämäläinen Ville, Joenpolvi Emilia, Joenpolvi Sofia, Kinnunen Aino, Kontiainen Noora, Lehto Sanni, Mäenpää Jaakko, Mäki Elias, Mäkinen Nicolina, Nuottimäki Juho, Nygård Mari-Helené, Peltola Anna, Pitkäranta Anniina, Sironen Heli, Sulkakoski Milla, Vesala Matias, Äyrä Laura.

Härmän lukio

Annala Niko, Ikola Joni, Jussinmäki Ilari, Korkea-aho Ella, Korkeakangas Mari, Koski Minja, Kotala Oliver, Kärkkäinen Jessika, Lahtinen Milla, Liinamaa Maija-Sofia, Pesola Taina, Silvonen Niko, Säilä Marjukka, Huhtamäki Eelis, Kunnari Lauri, Lehtinen Viivi, Lunnas Tiia-Maria, Luomanen Heini (kaksoist.), Mattila Jere, Myllymäki Arttu, Mäki-Ikola Julia, Mäkiluoma Santeri, Männikkö Ilari, Palomäki Hanna-Mari, Peltokangas Arttu, Sillanpää Sofia, Taipale Sini, Valonen Paula.

Karstulan lukio

Hurskainen Siiri Sofia, Huumarkangas Mikael Matti Juhani, Jokinen Julius Tuomo Mikael, Kalliokoski Lasse Samuel, Kilponen Oona Minna Helena, Koskinen Oona Karoliina, Kuhmonen Karoliina Emilia, Kulmala Emmiina Elli Katariina, Kärki Heli Kaarina, Lahti Otto Heikki Topias, Lahtinen Miska Benjam, Lahtinen Anni Emilia, Lappalainen Eerik Akseli Nikolai, Matilainen Joonas Antti Juhani, Meriläinen Samppa Eemeli, Paananen Helmi Piita Katariina, Piispanen Viivi Kaisa Kristiina, Pylkkönen Oskari Urho Kalevi, Pölkki Patrik Ensio, Raitanen Maija Elli-Maria, Salmi Samuli Nikolai, Sironen Helga Marella, Uusisalo Arttu Vihtori, Uusisalo Joona Urho Ilmari, Valkeinen Annika Eveliina, Vihikangas Katariina Anneli

Kauhavan lukio

Hietikko Roosa, Hilden Sara, Huhdankoski Elina, Ihanamäki Tatu, Isosomppi Mika, Kangas Aarne, Kangas Oona, Kankaanpää Nella, Kari Annamaria, Karjalainen Kristiina, Kelja Juulia, Kettula Kasperi, Kivikangas Emma, Koivisto Jenniina, Kojola Lenni-Kalle, Korpi Kiia, Koskela Julia, Koskela Maria, Kottari Santeri, Kujanpää Hannu, Lahti Ossi, Lakso Mira, Lehtinen Eero, Liinamaa Sanni, Lindgrén Juuso, Malminiemi Veera, Mars Marika, Mäkipelkola Merja, Mäkipernaa Joona, Nahkala Samuli, Nisula Arttu, Orrenmaa Samuel, Passi Sara, Peltola Venla, Perälä Oskari, Pienisaari Topias, Pollari Markus, Prusti Veera, Salonen Roope, Silla Noora, Sippola Essi, Sippola Laura, Sjöblom Heidi, Teppo Lotta, Toppari Konsta, Toppari Niina, Ulvila Aaro, Vainio Laimi, Valkama Suvi.

Kaustisen musiikkilukio

Hakalax Lilli, Hannula Satu, Harju Oona, Hietala Teemu, Hästbacka Veli-Martin, Kaihua Iiris, Koskinen Miika, Laajala Juho, Lampela Ella, Levä Jani-Matti, Lyts Ida, Muurinen Oona, Myllymäki Ossi, Myllymäki Vilma, Mäenpää Anna, Nikula Antton, Nivala Tuisku, Ojakangas Valtteri, Oosi Mikko, Pajukangas Riikka, Peltokangas Vilma, Polso Nea-Maria, Sulkakoski Sofia, Turja Meri, Ylitalo Annika (kaksoist.)

Kuortaneen lukio ja urheilulukio

Ala-Mattinen Iida (kaksoist.), Hakala Janne, Hakala Noora, Hautamäki Josefiina, Hujanen Hilkka, Hunnakko Aapo, Kalliomäki Iida, Karjalainen Sini, Kattelus Eetu, Kivenmäki Sara, Kivilahti Antti, Kokko Joonas, Kääntä Emilia, Lappalainen Camilla, Liusvaara Minna (kaksoist.), Nylund Jenniina, Ojanperä Sanni, Pajarinen Tiia, Pihlaja Henna, Pitkänen Otto, Rissanen Atte, Salo Vilma, Savander Eve, Savikurki Senni, Seppä Sampo, Sippola Emilia, Säkkinen Sara, Takala Aleksi, Takamäki Sakari, Uusipaasto Noora, Välimäki Jenni.

Lappajärven lukio

Aho Konsta, Aho-Vinkka Noora, Annola Roosa, Kangas Anni, Kangastie Elina, Klemola Lauri, Kujala Oona, Lantela Anniina, Lehtonen Eva-Marie, Luoma Jussi, Orava Anni, Rannila Konsta, Savola Oskari, Tiainen Veini.

Lapuan lukio

Aho Jonna, Alatalo Joni, Arola Katariina, Berg Sofia, Bäckman Hermanni, Haavisto Jori, Hahtokari Lauri, Hakala Miika, Hautamäki Ville, Hella Sanna, Hirvelä Kirsimaria, Huhtala Helena (kaksoist.), Ikola Jere, Ikola Konsta, Jaskari Jussi, Jäätteenmäki Laura, Kallioniemi Jaana, Kari Jenna, Kattelus Roosa, Killinen Heli, Kivilahti Jaana, Kojola Ossi, Kontola Matte, Korkiamäki Tuuli, Korpela Milja, Korpitie Risto, Koskiahde Onni, Kosola Laura, Kyyrönen Miron, Lahdenperä Saila, Lahtinen Valtteri, Lassander Marika, Latomäki Matias, Latvala Santeri, Långsjö Petra, Muilu Maiju, Myllykoski Roosa, Mäkinen Roosa, Mäkinen Ville, Mäntynen Elisabeth, Määttänen Kirsi, Nikkari Katri, Oja-Kaukola Sini, Paloniemi Matti, Pannula Iida (kaksoist.), Peltokangas Marjukka, Peltola Ella, Peltotupa Jimi, Poutiainen Sanna, Pouttu Mari, Pöntinen Samuli, Rantavaara Veera, Rantavuori Marcus, Rautakorpi Emmi, Riihimäki Joonas, Salomäki Sofia, Siltakoski Roni (kaksoist.), Suokko Jenny, Taipale Ville, Takala Heidi, Talvitie Juha, Tattari Lauri (kaksoist.), Toiminen Aurora, Toppari Anuliina, Turja Riina-Maria, Tynjälä Maria, Vainionpää Teemu, Valkeinen Petra, Viita Topi, Viitala Roni (kaksoist.), Välkkilä Marianne, Yli-Hemminki Eveliina, Ylikojola Sanni-Maija, Yliselä Jaakko.

Nurmon lukio

Autio Ilkka, Erkinheimo Hanna, Haapa-aho Milla, Haapala Eliisa, Hakala Eetu, Hakamaa Sanna, Hakamäki Patrik, Hakomäki Sanna, Hautala Joni, Hautamäki Jussi, Heikkinen Jere, Heino Anniina, Heinonen Camilla, Hemminki Merja, Herrala Mikael, Hietamäki Aleksi, Honkaniemi Fiia, Huhtala Noora, Järvinen Jaana, Järviö Veera, Jääskö Eveliina, Karhu Eveliina, Karhunen Emma, Keski-Hynnilä Konsta, Keski-Jyrä Milla, Keski-Luoma Joona, Koivula Konsta, Koivula Laura, Korkea-aho Ida, Kyntäjä Henna, Laakso Jere, Laitila Jasmine, Lammentausta Saara, Latukka Sonja, Lehtonen Katariina, Luukkanen Milla-Maria, Mannila Arttu, Melender Eetu, Mikkilä Eemil, Mäenpää Emma, Mäenpää Jussi, Mäkinen Matilda, Mäntymaa Petri, Nevala Konsta (kaksoist.), Niittula Mikko, Niskala Elisa, Paananen Roope, Pahkala Mikaela, Palmroth Miro, Perälä Laura, Peura Julia, Pitkämäki Jenna, Poikkimäki Veera (kaksoist.), Pollari Olli, Raiskio Iiris, Raitis Olli, Rajakorpi Eveliina, Rajala Roosa, Rajala Terhi, Riikilä Emmi, Riitijoki Jonna, Rintamäki Anni, Sahlberg Timo, Takala Hanna, Takala Tea-Tuulia, Tammiranta Oona, Tantarimäki Mikael, Tapio Jenni, Teivaanmäki Heidi, Uitto Matilda, Vainionpää Niko, Vienola Oskari, Vierikko Severi, Vilén Matias, Väre Veeti, Yli-Huumo Nea.

Perhon lukio

Erkkilä Selja, Göös Miska, Hietaniemi Iida, Humalajoki Elli, Isomöttönen Juho, Kanniainen Linnea, Kivelä Matias, Kuusjärvi Karoliina, Leponiemi Iina, Leväniemi Saara, Pajula Jussi-Pekka, Salmela Marikki.

Vetelin lukio

Hietalahti Heini, Hohenthal Teresa (kaksoist.), Huusko Anni, Huusko Milla, Jokela Tiia, Joki Jere, Kainu Jasmine, Kaistila Lauri, Kankkonen Nelli, Karhusaari Mitja, Kauppinen Otto, Klemola Sanna, Mikkola Niko, Paajanen Niilo, Pynssi Pauli, Ranta Emilia, Sanz Ilmari, Suominen Aleksi, Syrjälä Jere, Tastula Anni-Emilia, Tikkakoski Suvi, Torppa Jani, Tuominiemi Sini, Åivo Aaro.

Vimpelin lukio

Aittoniemi Elina, Herrala Jutta, Kanerva Iina, Kaunisto Fiia, Kujala Jenni. Lahtela Jukka, Latvala Aleksandra, Lehto Mikael, Luoma-aho Laura, Nahkala Aleksi, Niemi Maria, Nuolikoski Inka, Pajala Janne, Pajala Tommi, Pajuoja Jenna, Pippola Jaana, Pokela Simo, Riihimäki Eetu, Salmi Vilma, Sova Nella, Turpela Topias, Vehka-aho Emmi.

Ylistaron lukio

Alanko Niina, Flankkumäki Julia, Hirvimäki Jimi, Korpi Noora, Kuusisto Ella-Noora, Latvala Konsta, Latvala Laura, Louko Juho, Mäkinen Sofia, Nortunen Samuel, Raiskio Teijo, Ritonen Anni, Ruuska Tuomas, Tuovinen Laura.

Ähtärin lukio

Hakkarainen Roosa, Hauta-aho Hermanni, Heinämäki Teijo, Humalamäki Nella, Hyppönen Jesse (kaksoistutkinto), Järvimäki Johanna, Kallioaho Jenni, Kela Aatu, Kanervasalo Matias (kaksoistutkinto), Kivelä Sara, Kuivila Antti, Lampimäki Antti, Latvanen Teemu, Leikkari Joanna, Lempinen Eero, Lipo Roni, Mehtonen Matias, Murai Shuichi, Mäenpää Sofianna, Mäkelä Eemil, Määttä Mikko, Määttä Ville, Niemi Titta (kaksoistutkinto), Niemi Tuukka, Nokelainen Karola, Pienräihä Leevi, Raassina Sanni, Rajalahti Riina, Rantakömi Nita (kaksoistutkinto), Rantamäki Outi, Seppänen Milja, Syvänperä Noora (kaksoistutkinto), Vasikkaniemi Oskari, Viuhko Adele, Vuorinen Tiia, Väliaho Noora.

Tallenna

Tallenna

Tallenna

PTV-viinimyymälä_250620

JÄTÄ KOMMENTTI