ONNITTELUT! Kevään 2015 uudet ylioppilaat

0

Katso täältä seutukuntamme uudet ylioppilaat!

(Lukiot aakkosjärjestyksessä)

Lukioiden kevät- ja ylioppilasjuhlia vietetään pääsääntöisesti lauantaina 30. toukokuuta. Onnea valkolakin saajille!

Alajärven lukio:

Ala-Mattinen Emma, Anttila Tessa, Borisov Jiska, Fräntilä Julia, Haukka Riku, Heiskanen Katriina, Hietamäki Hilla, Honkaniemi Lauri, Honkola Hilja, Hänninen Jussi, Hänninen Maiju, Joensuu Eero, Joensuu Jesse, Jokiniemi Julia, Kaartunen Aaro, Kataja Santeri, Katajamäki Chakke, Keisala Timo, Kivikangas Nooa, Koivulampi Maija, Koskela Tiina, Kotala Veera, Lager Oskari, Lahtinen Charlotta, Latvala Julius, Lehtonen Joel, Leppäaho Nikolai, Marjamäki Jonna, Marjomäki Mikael, Mattila Silja, Mertaniemi Anni, Myllyaho Jaana, Niskakangas Jenna, Nurmela Laura, Peltola Annika, Peltola Noora, Penninkangas Mikael, Penninkangas Roosa-Maria, Pesonen Niko, Pihlajamäki Sonja, Pitkäkangas Anni (kaksoistutkinto/Jami), Pohjosmäki Jenna, Puronhaara Petra, Pyhältö Miko, Rantakangas Penjami, Rantala Rosa, Salenius Selina, Siirilä Manu, Sikkilä Jemina, Sillanpää Niko, Sillanpää Valtteri, Soukka Saska, Särkinen Santeri, Taipalus Sanni, Toivola Dmitri (kaksoistutkinto/Jami), Uurinmäki Piia, Viirumäki Petra, Vähälä Noora, Vähäsoini Natalia, Välisaari Konsta, Yli-Kesäniemi Kalle, Ylä-Pöntinen Antti.

Alavuden lukio:

Ahola Miro, Alaranta Johanna, Ala-Vannesluoma Mirella, Anttila Tessa, Haapalainen Enni, Hakojärvi Juha-Matti, Hautalahti Sini-Tuuli, Hautamäki Assi, Hautamäki Joona, Heinämäki Juulia, Hellinen Roosa, Hentilä Johannes, Hietaniemi Henri, Hämäläinen Krista, Jokiaho Wilhelmiina, Jylhä Piia, Kailajärvi Krista, Kaitola Iina, Kamkeris Eleni, Kontoniemi Jussi, Kujansuu Heta, Kukkola Aliisa, Leinonen Sanna, Linna Tomi, Maja Jaakko, Majaniemi Iiris, Mylläri Tapio, Mäkelä Samuli, Mäntylä Tanja, Onnela Veera-Maria, Pekkala Vilma, Peltokangas Aleksi, Peltola Iida, Peltomäki Santtu, Pitkänen Emmi, Pohjo Pauliina, Pyylampi Juuso, Pyylampi Katariina, Raisio Roope, Rantala Jasmin, Rapo Anna, Rinta-aho Riina, Ruuhela Siiri, Saarimäki Essi, Setälä Joni, Soukkala Emilia, Vainionpää Ellen, Viita Laura, Virtanen Meri, Välimäki Miika.

Evijärven lukio:

Alatalo Sami, Jokela Miina, Karvonen Aleksi, Keto Laura, Koskimäki Eino, Kultalahti Jesse, Kuoppa-aho Jarno, Laihorinne Valtteri, Mäkinen Nina-Alexandra, Niemelä Juha, Puotinen Joni, Ranta-aho Emma.

Härmän lukio:

Elgland Noora, Holkkola Aino, Kalijärvi Joonas, Keskinen Ilkka, Korkiatupa Iisakki, Kurkimäki Sanna, Lahtela Juulia, Lammi Henna, Myllykoski Eemil, Riihimäki Laura, Vakkuri Minna, Jouppi Mikael, Kattelus Elli, Kujala Emmi, Mäki Ella, Ojala Jari, Onnela Minna, Parkkinen Eetu, Porre Miika, Siltamäki Emminoora, Siltamäki Milla, Sissala Niko.

Kauhavan lukio:

Aro Juha, Bergbacka Eeva-Maria, Hautamäki Risto, Hautamäki Suvi, Helenius Miro, Hemmi Pauli, Jussila Henriikka, Järvenpää Mirva, Järvinen Suvi, Kirkkomäki Laura, Korotkaya Alla, Kumpu-Huhtala Tuomas, Kuutti Linda, Lager Sanna, Lagerstedt Kaappo, Lahti Jussi, Lahti Katja, Lammi Hannu, Laukkonen Aleksi, Lehtinen Aino, Liinamaa Sara, Merimaa Nette, Mäki Teemu, Mäkitalo Ville, Nurminen Sanna, Ojaniemi Senni, Orrenmaa Matti, Paavola Pyry, Palviala Susa, Peltola Antti, Pollari Ida, Pouhula Mari, Raatikainen Tiina, Risikko Jutta, Ristaniemi Atte, Ristaniemi Heli, Rämäkkö Juho, Sankelo Hermanni, Siekkinen Konsta, Sihvonen Heidi, Sippola Henni, Sulkakoski Laura, Syynimaa Sanna, Tammisto Joona, Toivola Matias, Vieristö Sonja, Välimaa Valtteri, Välimäki Pyry.

Kaustisen musiikkilukio:

Ahde Maria (Lappajärvi), Ailunka Veera (Kemijärvi), From Heidi (Kaustinen), Haavisto Johanna (Kurikka), Heikkilä Marke (Kaustinen), Helenius Erno (Kauhava), Hotakainen Rosita (Halsua), Hästbacka Heli (Kokkola), Isokääntä Roosa (Kalajoki), Isosaari Heidi (Kokkola), Jalopaasi Nea (Halsua), Jokela Saara (Laihia), Järvelä Meeri (Kaustinen), Kaariniemi Otto (Veteli), Kariniemi Juho (Sievi), Kauppinen Jussi (Kokkola), Kentala Otto (Kaustinen), Keski-Lusa Iina (Kurikka), Kiviniemi Valtteri (Lestijärvi), Koivu Mirva (Mänttä-Vilppula), Koskela Liisa-Maria (Toholampi), Kykyri Jesse (Kaustinen), Lahtinen Kalle (Lapua), Lumiaho Maija (Evijärvi), Läspä Nelli (Kokkola), Marttila Mikko (Kokkola), Määttälä Emma (Toholampi), Paavola Niilo (Kaustinen), Pajala Topi (Kaustinen), Pajukangas Hilkka (Kaustinen), Patana Jenni (Halsua), Pihlajamäki Jere (Kauhava), Pöyhtäri Sampo (Kalajoki), Rahkonen Liisa (Kokkola), Rauhamäki Emmi (Akaa), Salenkova Anna (Lapua), Sillanpää Jussi (Kuortane), Takala Olli (Lappajärvi), Turpeinen Pertti (Kyyjärvi), Viertamo Tiina (Karstula), Viitala Maarit (Perho), Widjeskog Robin (Mustasaari).

Kinnulan lukio:

Hakkarainen Janina Tuulia, Kinnunen Mikael Johannes, Leppänen Topi Petteri, Salonpää Perttu Paavali

Kuortaneen lukio ja urheilulukio:

Aho Julia (Kuortane), Ala-Hynnilä Janne (Kuortane), Autio Riikka (Lappajärvi), Eloranta Jenni (Vihti), Etelämäki Tiia (Kuortane), Haarajärvi Annika (Kuortane), Hakala Laura (Eura), Halonen Jussi (Kuortane), Hautamäki Julius (Kuortane), Hietaharju Lauri (Kannonkoski), Hurskainen Jenna (Hollola), Isosaari Maiju (Seinäjoki), Joensuu Jasmi (Kuortane), Järvelä Kaislakerttu (Soini), Järvenpää Pihla (Tampere), Kaislasalo Samuli (Forssa), Kaski Marena (Kuortane), Kenkkilä Sonja (Ilmajoki), Keski-Heikkilä Krista (Kuortane), Keskinen Taija (Seinäjoki), Kivenmäki Aino (Kuortane), Kivimurto Iida-Emilia (Savonlinna), Kriikkula Ida (Soini), Kutinlahti Karri (Seinäjoki), Laine Aapo (Kristiinankaupunki), Lassila Elli (Kuortane),Latvala Taru (Kuortane), Lautanen Antti (Kyyjärvi), Lindholm Reetta (Vihti), Mustakangas Johanna (Kalajoki), Ojala Juulia (Kauhava), Oksala Kaisa (Seinäjoki), Peltoniemi Nuppu (Kaustinen), Pesola Laura (Reisjärvi), Rantala Anna (Jyväskylä), Ruuska Katri (Kouvola), Sippola Julia (Kuortane), Stevander Fanni (Kuortane), Takamäki Henri (Kuortane), Takanen Lassi (Kuortane), Toivanen Lotta (Kokkola), Tuisku Sonja (Seinäjoki), Valkjärvi Reetta (Hollola), Viinikka Aleksis (Kuortane), Viitasuo Ella (Lahti), Väisänen Jonne (Savonlinna), Yli-Hynnilä Anna (Kuortane), Yli-Mäenpää Jonna (Vaasa).

Lappajärven lukio:

Heijari Juho, Hernesniemi Eeli, Hernesniemi Eetu, Kangastie Topias, Koskipuisto Emilia, Kujala Johanna, Kuoppala Jenni, Luoma Daniel, Luoma Jesse, Lätti Alisa, Pölönen Jenna, Rauhala Emmi-Lotta, Saariaho Jussi, Salonpää Annika, Savola Juulia, Savola Mikael, Toivonen Sami, Viita-aho Miko, Viita-aho Roni, Viitala Essi, Väkeväinen Juho, Ylipelkola Kirsi, Övermark Joakim.

Lapuan lukio:

Alatalkkari Milja, Hakala Jonna, Hakala Sanna, Hantula Jarno, Harju Amanda, Heikkilä Iiro, Hirsimäki Petra, Honkanen Mirko, Hyvärinen Jenni, Isoluoma Reetta, Jutila Juho, Jäätteenmäki Juha, Kalliomaa Tytti, Kangas Ilona, Kattelus Tuomas, Keskilammi Miika, Kirsilä Valtteri, Kivimäki Karoliina, Kontkanen Johannes, Kontola Henna, Korpiniemi Heini, Kortesoja Heidi, Kotala Petra, Kähkönen Matti, Latva-Teikari Iina, Leiviskä Jenina, Lemettinen Arvi-Matti, Lepistö Jenna, Linjamäki Emilia, Lumperoinen Sami, Myllykoski Niko, Mäenpää Sanna, Mäki Ilona, Niemelä Saana, Nyrhilä Alexandra, Ojala Janna, Ojaniemi Emilia, Orhanen Hanna, Pajula Salla, Panula Matias, Pelander Irene, Pihlajamäki Janne, Portin Joonas, Pouttu Kati, Rajamäki Anssi, Rajamäki Maiju, Rauhala Kyösti, Rautakorpi Noora, Saari Lauri, Saari Vesa, Silvolahti Marja, Sippola Esa, Suokko Heidi, Suokko Lotta-Maria, Taimi Veera, Taipale Lassi, Tuomaala Fiia, Turja Mika, Turja Veera Milja Susanna, Turja Veera Vilhelmiina, Vainionpää Emmi, Vanhamäki Juho, Yli-Ojanperä Sanni, Övermark Petra. Kaksoistutkinto: Huhtala Miia, Jaatinen Janne, Koivisto Jutta, Koskela Konsta, Laitio Tuomas, Myllymäki Matias, Pajula Joona. IB-tutkinto (Waterford Kamhlaba UWCSA): Mahne Matilda.

Nurmon lukio:

Knuuttila Joona, Leimola Miika, Ilkka Eira-Maija, Heikkilä Niilo, Apaja Sofianni, Haapanen Eero, Järvenpää Anni, Jääskö Jaakko-Juhani, Kakkuri Juho, Kapela Jimi, Kari Elina, Keski-Luoma Miika, Keskiniemi Matti, Luhtanen Mira, Mahlamäki Jaakko, Mökkönen Samuli, Pasto Maiju, Peltoniemi Elina, Perämäki Markus, Prusti Eveliina, Sundman Jesse, Ulvila Lotta-Maria, Viinikka Niko, Ylä-Autio Totti, Hautala Anniina, Jylhä Katariina, Kalliokoski Alina, Kallioniemi Jimi, Kantala Tuomo, Korhonen Joona, Mäenpää Minna, Mäkelä Anna-Ester, Paasimäki Emma, Piirto Jasmin, Pölönen Johanna, Vallbacka Sonja, Vähämäki Jaakko, Ylä-Autio Anna, Asu Minna, Hallasuo Markus, Hiirikoski Vili, Huvila Annika, Korvola Tommi, Lesell Juha, Lähdeaho Jami, Mattila Janina, Mattila Saku, Mäki-Kala Tiia, Paski Miika, Pollari Juho, Ranta Janina, Riikilä Joonas, Ruismäki Sonja, Tyynismaa Oskari.

Nurmon matemaattis-lunnontieteellinen erikoislukio:

Alanko Oskari, Erkinheimo Antero, Heinilä Jyri, Herrala Hippu, Huhtala Sinna, Jaskari Iida, Knuuttila Emma, Koskimäki Markus, Kosola Sara, Laitila Jonna, Laitila Tuomas, Martikkala Johannes, Mäkelä Joonas, Palomäki Virpi, Peltola Pauliina, Perälä Sanna, Rinta-Jaskari Elli, Rissanen Tiia, Saarenpää Henri, Savela Meeri, Tammela Tuomas, Virtanen Emilia, Vuorenmaa Miika, Ylä-Autio Aapo. Kolmoistutkinto: Aho-Mantila Jenna. Kaksoistutkinto: Hirvelä Jenni.

Perhon lukio

Arkkukangas Repekka, Hertteli Mattiina, Hietaniemi Konsta, Huhtinen Aaro, Huopana Taru, Hytönen Milla (Kivijärvi), Jylhä Linda, Jylhä Roope, Kivelä Joonatan, Komaro Jessica (Joutsa), Kuusjärvi Aleksi, Leväniemi Emilia, Louhula Minna, Paananen Ilari, Pohjonen Sanna (Kivijärvi), Puoliväli Ella, Tamminen Elias, Tuukkanen Merja (Kyyjärvi) Yhdistelmätutkinto: Alanko Jonne, Harmaala Amanda (Kokkola), Hollanti Janne (Pihtipudas), Pohjonen Antti.

Reisjärven lukio

Jauhiainen Sakri, Jokilehto Mirva, Jokio Laura, Jylkkä Riku, Kieränen Jani, Puurula Juuso, Romppainen Minttu, Ruuskanen Kati, Saartoala Veera, Siljander Tomi, Suorsa Marjaana

Vimpelin lukio:

Anttila Sanna, Arvola Ville, Harju Minttu-Emilia, Kaunisto Senni, Laitila Jere, Lapinkorpi Roosa, Lehto Eerika, Mäkelä Reetta, Niemi Aleksi, Pyhälahti Jenna, Salmi Ninni, Shemeikka Iida, Vesala Juho.

Ylistaron lukio:

Alanko Anu, Hakala Karri, Järvi Juha, Karhu Annika, Knaapila Riku, Kuisti Jaana, Lahti Aino, Loukola Emmi, Marttala Linnea, Marttala Matti, Mäkinen Emilia, Nyrhinen Henrik, Perkiö Aatu, Punkari Perttu, Ritari Enni, Saukkosaari Oona, Savola Henrik, Suomalainen Janita, Tuuri Jaakko, Vedenjuoksu Essi.

Ähtärin lukio:

Hannonen Merituuli, Hautoniemi Taavi, Hyvölä Mikko, Hyvösaho Aaro, Härkönen Kati, Jousmäki Essi, Kallio Wilma, Kangas Miika, Kankaanpää Mari, Kautonen Noora, Kela Otto, Kivelä Niina, Koivisto Lauri, Korri Emma, Kukkeenmäki Karoliina, Lampila Eerika, Minkkinen Pinja, Mäenpää Taneli, Määttä Lotta, Niemi Taavi, Nyyssölä Taneli, Peltokangas Noora, Poukka Julia, Rannila Matias, Riekko Timo, Riihimäki Helka, Rinne Sara, Ruha Eemeli, Salo Elina, Seppälä Marko, Ström Jenni, Telatie Ville, Toivola Jenna, Toukola Tiia-Riina, Tuira Emilia, Tynjälä Henna, Valkeejärvi Iiro, Verlin Tiia, Vilponen Riina.

Koronavirus-arkistotiedote 1_20

JÄTÄ KOMMENTTI